Vnos bonitetne skupine

  Prejšnja tema Naslednja tema JavaScript is required for the print function Pošlji mail na to temo! Pošlji mail na to temo!  

Vnos bonitetne skupine izvedemo na dvojni klik na preglednem ekranu. Če imamo seznam prazen, se nam bo odprlo prazno okno, sicer pa se nam odpre tista bonitetna skupina, ki je označena z miško:

 

Bnt_Skp_004

 

V označenem spodnjem delu na zgornji sliki imamo možnost uporabe vseh gumbov, ki niso sivi: pomikamo se lahko torej naprej ali nazaj, pomembni pa so predvsem gumbi za ažuriranje (dodaj, briši in spremeni).

 

Gumb za brisanje odsvetujemo, če se bonitetna skupina uporablja vsaj pri eni pogodbi!

 

 

Z gumbom "Dodaj" pa dobimo prazno okno za vnos:

 

Bnt_Skp_005

 

Kratica ni obvezno polje, je pa obvezno polje Naziv. Ta se nam privzeto napolni že z vrednostjo v iskalnem polju, če smo ga pred dodajanjem izpolnili, sicer pa je to polje privzeto prazno. Izpolnimo ustrezno.

 

Bnt_Skp_006

 

Pomembno je, kako se izračunava bonitetna skupina, to pa je odvisno od polja "Tip prometa":

- Dnevni promet upošteva vrednosti v tem dnevu, ko je obračun

- Izbrano obodbje ???

- Letni promet upošteva seštevek vseh poslov v obdobju zadnjega leta do danes

- Po naročilu se izračunava provizija samo za to naročilo (lahko je več poslov na tem naročilu)

- Za tekoče leto se upošteva promet od 1.1. v tekočem letu

- zadnjih N dni pa upošteva ustrezno število preteklih dni do danes.

 

Vnos je obvezen, izberemo ustrezno vrednost.

 

Naslednji zelo pomemben podatek je, na kakšen način upoštevamo ostale stroške, ki nastanejo pri poslu poleg posredniške provizije.

 

Bnt_Skp_007

 

 

Tu se večinoma uporabljajo bruto in neto princip. To načeloma pomeni, da se v bruto obračunu upošteva tudi strošek depotne provizije in trga.

 

 

Ko imamo vnešeno bonitetno skupino, moramo vnesti še vrednost % ki se obračuna na poslu. To pa dodamo v spodnjem delu preglednega ekrana, dodajanje spet izvedemo na dvojni mišji klik:

 

Bnt_Skp_008

 

 

Odpre se nam nov ekran, kjer vpišemo vrednosti:

 

Bnt_Skp_009

 

Vpišemo datumo od katerega delje provzija velja, vrednost minimalne provizije v %, vrednost maksimalne provzije v %, minimalno prrovizijo v znesku in pa maksimalno provizijo v znesku.

 

Če želimo vzpostaviti razrede, potem moramo vnesti tudi mejo prometa za posamezni razred, kot je to primer na spodnji sliki:

 

Bnt_Skp_010

 

 

To pomeni, če ima stranka v konkretnem naročilu poslov za manj, kot 10.000 €, se mu bo obračunala provizija v višini1,5% oz. bo obračun provizije v višini 1%, če bo posel na tem naročilu presegel 10.000€. Lestvico lahko seveda poljubno razširimo.

 

 

 

Page url: http://service.irm.si/navodila/Z-NAVODILA/3.9/index.html?vnos_bonitetne_skupine.htm